Na de VVD en de Burgerpartij wil Albert van Keimpema (66) uit Tjerkgaast na de komende verkiezingen namens een eigen partij in de gemeenteraad van De Fryske Marren optreden. Binnen drie jaar verandert hij opnieuw van partijkleur, maar opereert binnen zijn eigen kleurrijke palet. ,,Een eigen partij is een eigen geluid’’ en ,,Ik ga dit jaar flink wat stenen in de vijver gooien” zegt hij in de Leeuwarder Courant.
De nieuwe partij heet ‘Ondernemende Friezen’. Van Keimpema: „Het is een partij voor ondernemende Friezen. Dat zijn mensen met een bedrijf, maar ook mensen, die er werken. Het zijn ook bestuurders van clubs, mensen in dorpsbelang, mensen die een kermis organiseren. Ik zal niet zozeer aansluiten bij ambtenaren. Dat staat iets verder van me af.” Mocht het lokaal een beetje lopen wil de Tjerkgaaster politicus later ook meedoen met de verkiezingen van Provinciale Staten.
Van Keimpema was eigenlijk al veel langer van plan om een eigen partij te beginnen. In 2022 verliet hij de VVD in De Fryske Marren na gedoe over een wethouderskandidaat en onenigheid over de landelijke afdeling. Hij nam zijn zetel mee naar de Burgerpartij. Maar dat was dus niet zijn eindstation. „Ik heb mezelf min of meer een poosje geparkeerd bij de Burgerpartij.” Een partij waarvoor hij sympathie heeft, omdat de leden zich volgens hem voor burgers inspannen. „En dat doet lang niet elke partij.”
Het Tjerkgaaster raadslid kreeg er de ruimte waar sommige politici alleen maar van kunnen dromen. Was hij het ergens niet mee eens, stemde hij gerust anders dan zijn fractiegenoten. „Dat sprak mij wel aan, want met die keiharde fractiediscipline kom je ook niet verder.”
- Meer in de Leeuwarder Courant van vandaag